Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

Některé produktové fotografie elektrokol a kol jsou pouze vizualizace.

Skrýt

+420 498 771 772 (Po–Pá: 7:30–16:00)

Elektrokolo není jen pro starý!

Důvodů, proč jezdit na elektrokole, existuje celá řada a to nejen pro starší ročníky, ale i pro mladé lidi a každý si může najít ten svůj. My vám níže v článku nabízíme hned několik důvodů, proč je elektrokolo, tak skvělý prostředek nejen pro dopravu, ale i pro zábavu.

Elektrokolo není jen pro starý!

Mýtus, že elektrokola jsou jen pro staré lidi, kteří už fyzicky nestačí při výletech na jízdních kolech, je už dávno pryč. Důvodů, proč jezdit na elektrokole, existuje celá řada a to nejen pro starší ročníky, ale i pro mladé lidi a každý si může najít ten svůj. My vám níže v článku nabízíme hned několik důvodů, proč je elektrokolo, tak skvělý prostředek nejen pro dopravu, ale i pro zábavu.

DSC02266-2

Proč jezdit na elektrokole?

Vezmeme-li v úvahu základní důvod, proč člověk začal vyvíjet jízdní kola, tak je to bezesporu touha po překonávání limitů, kterými nás příroda omezila v rámci přirozeného pohybu po vlastních nohou. Elektrokolo tyto limity posouvá ještě mnohem dále a s nimi také hranice naší radosti a zážitků z pohybu. 

Elektrokolo je bezesporu to nejlepší, co lidé v posledních letech v cyklistice vymysleli, a po přehazovačce, kotoučových brzdách a teleskopické sedlovce je to další přelomový, dalo by se říci až revoluční vynález. 

Elektrokola jsou stále oblíbenějším dopravním, rekreačním i sportovním prostředkem. Jsou určena pro cyklisty všech věkových i výkonnostních skupin, od mladých po seniory, od osob se zdravotním omezením, až po aktivní sportovce. 

 Jistě, stále se najde mnoho „ortodoxních“ cyklistů, kteří by na kolo s přídavným motorem nesedli. Z našich zkušeností však víme, že i takto zatvrzelí cyklisté elektrokolo dříve či později vyzkouší a část z nich dokonce svůj dříve odmítavý postoj jednou provždy změní.

JXK_3914

Výhody elektrokola aneb proč si vlastně pořídit elektrokolo?

Elektrokolo vám usnadní vstup do aktivního života 

Chtěli byste začít žít aktivněji než dosud, ale máte obavu ze slabé fyzické kondice? Odradila vás bolest nebo dřina spojená s prvními sportovními výkony? Elektrokolo vám pomůže překonat počáteční „odpor“ k pohybu a dopřeje vám tak skvělé zážitky, že pohyb začnete milovat. 

Elektrokolo vám přinese více zážitků a radosti z jízdy 

Představte si, že přijdete z práce hodinu před západem slunce a máte chuť se protáhnout na kole. S běžným jízdním kolem sotva vyjedete na první kopec a už se musíte vracet, abyste se vrátili do setmění. S elektrokolem nejenže zvládnete dojet dál, ale vaše vyjížďky naberou také o poznání větší dynamiku. Snadno zdoláte strmá či technická stoupání plná kořenů a kamenů, která na běžném kole nezvládnou ani trénovaní závodníci. Tam, kde na běžném kole zábava končí, na elektrokole teprve začíná. V tomto případě nehledíte na spotřebu energie, ale na výkon a intenzitu vlastního prožitku.

Elektrokolo je ideální tréninkový nástroj 

I když se to na první pohled nezdá, elektrokolo může být i vhodným tréninkovým parťákem. Jízda na elektrokole neznamená, že se musíte po celou dobu „ulejvat“ a podávat menší výkon. Díky elektromotoru můžete snadno modelovat zatížení podle vlastní potřeby a ne jen podle profilu trasy. Potřebujete si dát víc do těla? Snižte asistenci nebo motor úplně vypněte. Potřebujete jet v nižší tepové frekvenci? Pomozte si motorem. 

Elektrokolo srovnává výkonnostní rozdíly mezi partnery nebo v rámci skupiny 

Velmi častým důvodem pro pořízení elektrokola je srovnání výkonnostních rozdílů mezi partnery. Typickým příkladem může být manželský pár, ve kterém je muž prototypem trénovaného sportovce a žena, která sice na kole velmi ráda jezdí, ale tempu svého manžela zkrátka a dobře nestačí. Společný celodenní (natož vícedenní) výlet je tak méně záživný pro oba. Manžel musí neustále čekat nebo se vracet a manželka je na pokraji sil už před obědem. Pokud pojede manželka na elektrokole, tak se jejich výkon minimálně srovná. Manželka spokojeně šlape a stíhá tempu svého muže, nevyhýbá se žádnému kopci a je jí docela jedno, jak dlouho ještě pojedou. A to samé platí i pro děti. 

Elektrokolo dokáže kompenzovat zdravotní a nebo pohybová omezení 

Jste po operaci, máte zdravotní problémy nebo pohybová omezení, která vám brání v aktivním způsobu života? Už nezvládnete šlapat delší dobu v kuse do pedálů nebo vám bolesti ani nedovolí vyjet? Elektrokolo je ideálním společníkem, díky kterému se opět můžete podívat na svá oblíbená místa. A nejen to! Elektrokolo vám zároveň pomůže s rehabilitací a uspíší návrat do aktivního života.

Elektrokolo je ideální prostředek pro hubnutí 

Vyzkoušeli jste už snad všechny zaručené diety a výsledek byl pokaždé stejně neúspěšný? Každá dieta nějak funguje, ale má své jasně dané limity. Bez pohybu se při úspěšném hubnutí neobejdete. Pro redukci hmotnosti je důležité spalování tuků v těle. Toho dosáhnete při pravidelné a dlouhodobé aktivitě při nízké tepové frekvenci. Ideální jsou dlouhé vycházky nebo třeba jízda na elektrokole. S elektrokolem můžete regulovat svůj výkon bez ohledu na profil trasy, a tak se i při jízdě do kopce můžete pohybovat v nízkých hodnotách srdeční frekvence a  spalovat tuky účinně a navíc zábavně.

Elektrokolo rozšíří váš akční rádius a usnadní plánování výletu nebo dovolené 

Kolik kilometrů dokážete ujet na kole za jeden den? A kolik dní z týdenní dovolené zvládnete šlapat? Jak často se rozhodujete o trase jen podle její náročnosti? Elektrokolo dokáže rozšířit váš akční rádius a snadno vás zaveze do míst, na která byste se jinak nepodívali. Trasy už nebudete plánovat podle toho, abyste je zvládli bez problémů zdolat. Na elektrokole ujedete tolik kilometrů, kolik sami budete chtít. Ať už vyrazíte na víkendový pobyt nebo na dlouhou cyklistickou dovolenou, za řídítky můžete bez obav strávit i několik dnů po sobě. 

Elektrokolo nabízí efektivní a ekologickou dopravu 

Podle statistik se minimálně v polovině případů autem cestuje na trase kratší než 7,5 kilometrů. Elektrokola na takto krátkých trasách spotřebují daleko méně energie než mopedy nebo auta a díky tomu jsou ideálními společníky do městského nebo příměstského provozu. Méně spotřebované energie znamená menší znečištění životního prostředí škodlivými zplodinami a méně obtěžování okolí nadměrným hlukem. Oproti běžnému jízdnímu kolu je ale elektrokolo rychlejší a při jízdě se většinou ani nezapotíte. A ještě jeden bonus na závěr - při cestě do práce na elektrokole ušetříte nejen čas a peníze, ale také se nabijete elánem a dobrou náladou na celý dlouhý pracovní den. 

DSC02230

A našli bychom ještě mnoho dalších důvodů, proč si elektrokolo pořídit. Teď už je to ale na vás! Vyzkoušejte si jízdu na elektrokole a budete určitě mile překvapeni jeho výhodami, oproti klasickému jízdnímu kolu. A kdo ví, třeba si i nějaké elektrokolo, díky první jízdě pořídíte, protože elektrokolo není zdaleka jen pro starý! To vám můžeme garantovat.

Líbí se ti článek? Sdílej jej s přáteli!

linkedin

Nejdůležitější informace o značce, prodejích a akcích jednou měsíčně do vašeho e‑mailu

Už vám nikdy nic neuteče!

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Další články z kategorie Zajímavosti

Podělte se s námi o zážitky z vaší jízdy #levitbikes

Zobrazit profil